Aktualności

„Miłosierdzie nadzieją dla świata” - poświęcenie Dzwonów Nadziei

W dniu 22.08.2021 r. podczas pielgrzymki wielbicieli Bożego Miłosierdzia abp Marek Jędraszewski z Krakowa poświęcił „Dzwon Nadziei” dla Sanktuarium w Munyonyo. Dzwon będzie częścią budowanej Kaplicy Bożego Miłosierdzia, będzie przypominał o Miłosierdziu Bożym i był znakiem jedności między miejscami poświęconymi szerzeniu kultu Miłosierdzia Bożego. Misję dla Ubogich przy Bazylice św. Jacka w Chicago reprezentował Pan Piotr Obodziński, który jest pomysłodawcą tej pięknej inicjatywy.

„Miłosierdzie nadzieją dla świata”

W przyszłym roku będzie obchodzona 20-rocznica Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Z tej okazji metropolita krakowski ogłosił specjalną nowennę. Będzie przeżywana pod hasłem: „Miłosierdzie nadzieją dla świata”. Od września do lipca, w niedzielę po siedemnastym dniu miesiąca, bogactwo treści papieskiego Aktu zawierzenia będzie odkrywane w rozważaniach przygotowanych przez abp. Marka Jędraszewskiego. – Inaugurujemy tę niezwykłą nowennę, aby iskra, która stąd – zgodnie z wolą Pana Jezusa – ma iść na cały świat sprawiała, że coraz to nowi ludzie, w nowych zakątkach naszego globu będą mogli z coraz większym zaufaniem i z coraz bardziej głęboką wiarą powtarzać „Jezu, ufam Tobie!” – mówił metropolita krakowski, który po homilii poświęcił dwa kolejne Dzwony Nadziei – tym razem do sanktuarium w Munyonyo (Uganda) i Chicago (USA). – Poświęcamy te dzwony, aby biły światu nie na trwogę, ale ku nadziei, dla pokoju serc, dla miłosierdzia, które ma ogarnąć nas wszystkich po to, aby świat był bardziej Boży, a przez to bardziej ludzki – mówił arcybiskup.

 

Cały artykuł:

https://misyjne.pl/w-lagiewnikach-zainaugurowano-nowenne-iskra-stad-ma-isc-na-caly-swiat?fbclid=IwAR17XBIAyK4lQUiQjS2miDWnua0Wn2KqyKoWACr-H1Be0cPqlaMD_TBfqyU

Back