Aktualności

„Oddech słońca” – nowa książka o. Bogusława Dąbrowskiego

20 września 2021 r. nakładem wydawnictwa Zysk i Spółka ukazała się nowa książka “Oddech słońca” o. Bogusława Dąbrowskiego, franciszkanina, który przez wiele lat pracował na misjach w Ugandzie.

Ojciec Bogusław napisał dwie książki w których opisuje swoje życie na misji w Kakooge, gdzie przeżył 19 lat.  „Pomysł na napisanie pierwszej książki zrodził się, gdy powstała potrzeba utrzymania szkoły zawodowej. Dochód z wydania książki zostanie przeznaczony na rozwój misji w Ugandzie. Z pierwszej książki wybudowaliśmy dom dla nauczycieli. (…) Dzięki wsparciu Dobrodziejów, udało nam się zbudować kościół, stworzyć trzy szkoły: podstawową, zawodową i liceum, a także założyć szpital. Naszym głównym zadaniem, powołaniem jest głoszenie Dobrej Nowiny. Czynimy to również przez pomoc ludziom, podejmowane działania charytatywne. Służymy ludziom biednym, którzy potrzebują duchowej, ale także materialnej pomocy” – zauważa o Bogusław.

 

Miesiąc od wydania misyjnej książki “Oddech słońca” trafiła ona już do ponad 1000 czytelników. O. Bogusław Dąbrowski prowadził promocje swojej książki między innymi w Lublinie, Gdańsku, Krakowie, Warszawie oraz Szczecinie.

 

Dochód z rozprowadzonej książki przeznaczony jest na rozwój misji w Ugandzie.

 

Poniżej przedstawiamy zebrane wywiady oraz artykuły dotyczące książki o. Bogusława Dąbrowskiego “Oddech słońca”.

“Z motyką na słońce” – Gość Niedzielny

“Tożsamość misjonarza” – Gość Niedzielny

“Zrozumiałem, że chciałbym się ofiarować” Polskie Radio 24

„Oddech słońca” – nowa książka o. Bogusława Dąbrowskiego – Super Express

“Szacunek jest podstawą w każdej relacji” – Radio “Siódma Dziewiąta”

Back