Aktualności

Spotkanie z o. Marcinem - misjonarzem z Ugandy

Zapraszamy Was, kochani parafianie i przyjaciele misji, do udziału w spotkaniu z o. Marcinem, misjonarzem z Ugandy, w niedzielę 28 listopada po Mszy Św. o 12:30pm na Jackowie. O. Marcin przybliży nam życie misyjne, uświadomi aktualne potrzeby na misjach i odpowie na Wasze pytania.

Misja dla Ubogich działająca od czterech lat przy Bazylice św. Jacka wspiera dzieła misyjne polskich księży Zmartwychwstańców posługujących w Tanzanii oraz ojców Franciszkanów w Ugandzie.

 

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli w akcje misyjne: rozprowadzanie kremówek, pierogów, udział w pielgrzymkach oraz innych wydarzeniach parafialnych, możemy zbierać fundusze dla ubogich. Dzięki pomocy sponsorów, głównie Polonii z Chicago, 275 dzieci uczęszcza do szkoły z nadzieją na lepszą przyszłość, podczas pandemii, udało się również, zapewnić dla setek ludzi czystą wodę do picia oraz zapobiec klęsce głodu w parafiach, gdzie posługują nasi misjonarze.

 

Zapraszamy Was, kochani parafianie i przyjaciele misji, do udziału w spotkaniu z o. Marcinem, misjonarzem z Ugandy, w niedzielę 28 listopada po Mszy Św. o 12:30pm na Jackowie.

 

O. Marcin przybliży nam życie misyjne, uświadomi aktualne potrzeby na misjach i odpowie na Wasze pytania.

Serdecznie zapraszamy i wielkie Bóg zapłać za wszelkie otrzymane dobro.

 

https://bit.ly/11-21-2021 

 

Back