Blog

Strumienie Miłosierdzia w Ugandzie

Zapraszamy do zapoznania się opowieścią o tym, jak wygląda kult Bożego Miłosierdzia w parafii św. Męczenników Ugandy w Kampali – Munyonyo.

 

Klasztor braci franciszkanów pracujących w Kampalai – Munyonyo (Uganda) jak i kościół parafialny wraz z przylegającym terenem znajdują się na ziemi, na którą 133 lata temu spadła krew męczennika, św. Andrzeja Kaggwa. Był on jednym z pierwszych zabitych za wiarę w tym kraju. Wyrok wykonany został 26 maja 1886 roku, czyli niedługo po tym jak skazano go wraz z pozostałymi 21 katolikami i 23 anglikanami. Większość z nich została spalona żywcem 3 czerwca 1886 roku.

 

Świadectwo wiary tych młodych chrześcijan było powodem rozprzestrzenienia się wiary chrześcijańskiej nie tylko w Ugandzie, ale również w wielu sąsiednich krajach w dosyć krótkim czasie. Kult Męczenników Ugandy jest tutaj obecny i ma się dobrze, czego wyrazem są duże liczby pielgrzymów przybywających do naszego miejsca.

More
Formacja w Ugandzie

KILKA SŁÓW O NOWYCH POWOŁANIACH NA FRANCISZKAŃSKIEJ MISJI W UGANDZIE

 

"Nie możemy narzekać na brak kandydatów do naszego Franciszkańskiego Zakonu na naszej misji w Ugandzie. Jest za co dziękować Bogu." 

More